Saturday, December 14, 2013

12.17 POLAND, Powstańców Warszawskich: Demonstracja antynuklearna - WOLNOŚĆ OD ATOMU PRAWEM CZŁOWIEKA • Podczas Forum Energetycznego wyraźmy swoje stanowisko! Demonstracja odbędzie w czasie trwania panelu dotyczącego energii jądrowej.
  WYRAŹMY SWÓJ ZDECYDOWANY SPRZECIW WOBEC ZAKUSÓW KORPORACJI ATOMOWYCH NA NASZ KRAJ!

  Odnawialne źródła energii to bezpieczeństwo, niższe rachunki i wyższa jakość życia w czystym środowisku. To również droga do zwiększenia zysków z rolnictwa i turystyki. To szansa na zrównoważony rozwój naszego i przyszłych pokoleń oraz niezależność energetyczną naszego kraju.
  Rozwój technologii opartych na odnawialnych źródłach energii to tysiące nowych miejsc pracy i odciążenie kieszeni milionów Polaków.

  Elektrownie atomowe to ryzyko skażenia sąsiadujących z nimi terenów na setki lat, niebezpieczne warunki pracy dla tysięcy ludzi, zagrożenie nowotworami dla okolicznych mieszkańców i groźba nieodwracalnych zniszczeń w środowisku naturalnym. To nierozwiązywalny problem śmiertelnie trujących odpadów radioaktywnych. To również pewność wielomiliardowych długów, które będą musiały spłacać przyszłe pokolenia.

  Lista organizacji Koalicji Antyatomowej:
  http://atomstop.pl/koalicjaantyatomowa.php


  Während des Energieforums im Ostseebad Sopot, Polen, kommunizieren wir unseren Standpunkt zum Thema Kernenergie! Unsere Demonstration findet während der Podiums-”diskussion” zur Kernenergie statt.
  Zeigen wir ein deutliches NEIN! gegen die skrupellosen Atomkonzerne, die das Land Polen einnehmen wollen!

  Noch ist Polen atomfrei. Dies soll auch so bleiben!

  Kernkraftwerke bedeuten Risiken der Kontamination für Hunderte von Jahren , unsichere Arbeitsbedingungen für Tausende von Menschen, Krebsrisiko für die Einheimischen und Gefahr irreparabler Schäden an der Umwelt . Das Problem der radioaktiven Abfälle ist ein unlösbares Problem. Durch Kernkraftwerke werden Schulden angebaut, die künftigen Generationen zurückzuzahlen haben.

  Liste der Organisationen der Anti-Atom-Koalition Polen:
  http://atomstop.pl/koalicjaantyatomowa.php


  WOLNOŚĆ OD ATOMU – PRAWEM CZŁOWIEKA!


  Energetyka jądrowa w demokratycznych państwach Europy bankrutuje. Jako idea źródła taniej, czystej i bezpiecznej energii elektrycznej skompromitowała się po tragediach Czarnobyla i Fukushimy. Bankrutuje również w sensie ekonomicznym: państwa UE – najlepsi do tej pory protektorzy i inwestorzy koncernów jądrowych, z różnych powodów (nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej, wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii, kwestie bezpieczeństwa) odchodzą od programów atomowych. Wg nieoficjalnych komunikatów wstrzymana została również budowa rosyjskiej „jadrówki” pod Kaliningradem.
  Koncerny jądrowe, którym kurczą się rynki zbytu, znalazły zagorzałego orędownika swoich interesów w postaci rządu Donald Tuska. Samo propagowanie energetyki jadrowej to wydatek rzędu 80 mln zł z budżetu państwa rocznie! Również z naszej kieszeni opłacamy pracowników spółek państwowych mających budować przyszłą „jądrówkę”. Nie wiadomo kiedy (jeśli w ogóle) zacznie ona produkować energię, ale nie przeszkadza to w uzyskiwaniu wysokich – nieprzystających do sytuacji ogarniętego kryzysem gospodarczym kraju – wynagrodzeń, np. Aleksander Grad, b. minister skarbu u Donalda Tuska, a obecnie prezes PGE Energia Jądrowa otrzymuje oficjalnie blisko 50 tys. zł. miesięcznie!
  Kolejnym etapem zacieśniania współpracy będzie spotkanie się przedstawicieli najbardziej liczacych się instytucji i koncernów (m.in. rosyjski Rusatom, amerykańsko – japoński G.E. Hitachi, francuska AREVA, WANO – Światowe Stowarzyszenie Operatorów Jądrowych) z reprezantami naszego lobby atomowego (w tym i z Gradem) w ramach Forum Enegetycznego w Sopocie (16-18.12).
  Jeden z organizatorów Forum tak okreslił cele tego spotkania:
  „W Sopocie na Forum Energetycznym mamy wszystkich największych graczy z Europy, USA, Azji i Rosji. Gdyby oni nie wierzyli w to, że w Polsce projekt o nazwie elektrownia atomowa może się udać, to z pewnością by nie przyjechali.”
  Nie chodzi tu tylko o losy przyszłego „Żarnowca”ani też kształtowania propagandowego wizerunku energetyki jądrowej jako rzekomo ekologicznej, bezpiecznej i koniecznej dla Polski a zarazem przeżywającej swój rozkwit na całym świecie. Nieprzypadkowo jeden z paneli dyskusyjnych został zatytułowany: Energetyka Jądrowa – współpraca czy konkurencja? Jednym z celów tego spotkania jest bowiem określenie wspólnej strategii współpracy finansowo-technologicznej między państwami Europy Środkowej a koncernami atomowymi, rozbudowy istniejącego stanu elektrowni jądrowych oraz dystrybucji wytworzonego w ten sposób prądu (rozważa się m.in. budowę nowej „jądrówki” na Litwie, która dostarczałaby energię na Łotwę, Polskę i Słowację).
  Stoimy przed wielkim zagrożeniem – współpracy (do tej pory często konkurencyjnych) koncernów energetycznych, które wykorzystując odpowiednie dyrektywy UE dotyczące ochrony środowiska i klimatu, będą na obszarze Europy Środkowej ratować swoje poupadajace finanse, działając w tym celu w ścisłym związku z elitami władzy, dla których przemysł jądrowy (wbrew deklarowanym hasłom o ochronie srodowiska) to przede wszystkim wzmocnienie kontroli społecznej i gospodarczej oraz solidne zyski.
  Przyjdź wyrazić swój sprzeciw wobec groźnego dla środowiska, zdrowia, gospodarki i demokracji atomowego dyktatu! Przynieś ze sobą transparenty, bębny, piszczałki, kostiumy mutantów... (cokolwiek, co uznasz za stosowne na tą okazję) – ale pamiętaj, że manifestacja ma charakter pokojowy! Prosimy o przyniesienie sporządzonej wg własnego pomysłu atomowej bombki pod choinkę prosto ze „Świerku”.
  Zapraszamy do Sopotu na ul. Powstańców Warszawy 10 (przed Hotelem „Sheraton”, niedaleko molo) we wtorek 17 grudnia o godz. 15.
  Jeśli możesz, przekaż to zaproszenie dalej do jak największej ilości osób!
  Małgorzata Wyrwicz (Inicjatywa Antynuklearna)
  Michał Błaut (Pomorska Inicjatywa Antynuklearna)
  Tomasz Borewicz (d. „Belfer”, WiP Gdańsk)
  Filip Duda (Pomorska Inicjatywa Antynuklearna)
  Wiktor Sadłowski (Pomorska Inicjatywa Antynuklearna)
  Janusz P. Waluszko (d. RSA)


Demonstracja antynuklearna - WOLNOŚĆ OD ATOMU PRAWEM CZŁOWIEKA (facebook)


No comments:

Post a Comment